poster

Zelená kniha

 • USA

  Green Book

 • Austrálie

  Green Book

 • Nový Zéland

  Green Book

 • Velká Británie

  Green Book

Drama / Komedie / Road movie

USA, 2018, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  *****

  Kdyby mi někdo řekl na začátku roku, že nejlepším filmem bude Road movie Drama s oscarovými základy, tak se mu vysměju, ale klobouk dolů, tohle je filmová síla, vedle které Gump s Shawshankem působí jako studiové béčkové braky. Viggo Mortensen a Mahershala Ali předvádí nadlidské herecké výkony a jejich vzájemná chemie je bezchybná. Film hodně tahá nahoru vkusný a trefný humor, mafianský podtón, silný rasismus tehdejší doby, vypjaté scény a hlavně emoce, kde jsem se přistihl, že brečím snad celé dvě hodiny vkuse a to se mi životě nestalo. Po zhlédnutí jsem okamžitě nabyl pocitu, že film musím vidět ihned znova s každým, kdo je mi blízký a to se mi nestává často. Událost roku a pro mne i možná nejlepší příběhové Drama vůbec. 100%(7.2.2019)

 • Psema
  *****

  The Green Book: V Česku to velkej úspěch mít nebude, protože je to o rasismu, takže slušnolidem rupne cévka a polovina recenzentů to označí za kalkul a uslzenou tlačenku. Já to ale naprosto miluju. Není to tak falešně oscarově vyhoněný jako Hidden Figures (už jste zapomněli, co?), naopak to působí upřímně a Viggo s Mahershalou Alim jsou naprostý kamarádi do deště. Parádní vánoční film o překvapivém přátelství, ve kterým se rasismus řeší s lehkostí a bez zbytečných výlevů. 2 hodiny jsem řval jako želva a zajímala by mě statistika cateringu, protože Viggo tu žere víc než Pitt! Dejte tomu prosím všechny Oscary, dík.(14.9.2018)

 • valasek.m
  *****

  Naprostá pecka, je to další film o rasismu, ale tohle téma je tu zpracováno velice dobře, nikam to člověka netlačí. Bravurní scénář i dialogy, nic nechybělo ani nepřebývalo, úžasné postavy a hlavně skvěle vybrané obsazení dvou hlavních protagonistů, Viggo Mortensen si svou nominaci na Oscara 100procentně zasloužil, neuvěřitelný výkon a v tom mu sekundoval též skvostný Mahershala Ali. Prozatím jedna z TOP letošních oscarovek.(7.2.2019)

 • Indiana
  ****

  Skvělá road-movie, která v poslední třetině možná trochu zbytečně moc tlačí na city, ale na kvalitách jí to neubírá. Nenudil jsem se u toho ani chvíli a u některejch scén se i upřímně zasmál. Mahersala Ali toho svýho povýšenýho klavíristu zahrál skvěle a Viggo "Tonydržka" Mortensen je jako vždycky fenomenální. Překvapilo mě i jméno režiséra, od tvůrce komedií typu Blbý a blbější nebo Já, mé druhé já a Irena (byť mám ty snímky moc rád) bych něco takového nečekal. 90%(19.1.2019)

 • Marrdaa
  ****

  Tak konečně jsou za rohem Oscaři a s nimi bude opět na co koukat. Green book je klasický adept na cenu Akademie filmového umění a věd, protože (opět) poukazuje na nerovnoprávnost afroameričanů v 50' a 60' letech minulého století. Tentokrát na to ale nejde tak okatě jak bývá zvykem. Příběh italského bouncera a geniálního klavíristy u mě nejvíc boduje humornými dialogy a tím, že i když se jedná o vážné téma neztrácí ani na chvíli nadsázku. A i přesto že si uvědomuju, že se jedná v řadě o další agitku pro černochy, je to pro mě zatím nejlepší nový film od Bohemian Rhapsody. 👌👏(12.1.2019)

 • - Scéna z vězení, kde intervenuje Robert Kennedy, se stala krátce před atentátem na Johna F. Kennedy. Don Shirley (Mahershala Ali) pak přerušil turné, aby se mohl účastnit pohřbu. (DerfelCadarn)

 • - Podle spoluautora scénáře Nicka Vallelongy (syn Tony Lipa) se vše stalo tak, jak je popisováno ve filmu, ale ne během dvou měsíců. Don Shirley (Mahershala Ali) a Tony Lip (Viggo Mortensen) spolu na šnůře strávili asi rok a půl. (DerfelCadarn)

 • - Natáčalo sa predovšetkým v americkom štáte Louisiana a v meste New York. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace