poster

Jurský svět: Zánik říše

 • USA

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • USA

  Ancient Futures

  (pracovní název)
 • Španělsko

  Jurassic World: El Reino Caído

 • Slovensko

  Jurský svet: Zánik ríše

 • Nový Zéland

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • Velká Británie

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • Austrálie

  Jurassic World: Fallen Kingdom

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Španělsko, 2018, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  ****

  Bayona natočil noční můru dítěte. Dinosaurus v pokojíčku! Jsem příjemně překvapený, že dvojku nepojali jako ždímačku peněz a ukuchtili v rámci možností poměrně originální příběh. Plný nelogičností a lidské hlouposti, ale zábavný (jak úvod se sopkou, tak naháněčka viktoriánským barákem). Konec nabízí zajímavý příslib budoucnosti. Už jsem zvědavý na trojku.(7.9.2018)

 • Ainy
  ****

  V každém díle se vyskytne nějaký hamižný a bohatý nadčlověk, který chce z chudáků dinosaurů vytřískat nekřesťanské peníze. Není díl, kde bych se nesetkala se zákeřnými lidmi, mariňáky a jinými bezpáteřními živly, kterým svědí prsty na kohoutcích kalachů tak, že se nedokáží ovládnout. Fakt jsem zvědavá, co vymyslí teď. Dinosauři mají náhle prostřený stůl, ze kterého jen tak neubude. Musím ale přiznat, že mi celou dobu cvakalo u zadinky. Neustálá rychlá akce od začátku do konce. Ten citový nátlak, když se při opouštění ostrova na nákladní lodi, podívali za sebe si ale mohli odpustit ... To jsem byla doslova nasraná. Jinak cítím, že se to jako celek skutečně povedlo. Nevím ale, jestli bych na to vzala malé dítě, i když jich bylo v kině dost, spíše ne. Je to divoká jízda plná napětí, lekavých scén, útěků, smutku a žraní.(1.7.2018)

 • Allien.9
  ***

  Šla jsem na nový "Jurský park" s tím, že když budu dopředu očekávat špatný film, tak to třeba ve finále zas až tak špatné nebude. Tak určitě!xD Přemýšlím, kdo dal téhle rescue srandě zelenou, respektive zda daná osoba při vynášení verdiktu ANO/NE také nedostala dávku modrých sedativ... Já chápu, že vymyslet v pořadí již pátou zápletku s nejoblíbenějšími zvířátky na světě není sranda, ale je rozdíl mezi "poctivou" vykrádačkou a prequelem k "Novým mutantům", kterou nám tu předvedli. V kině jsou alespoň ty efekty velkolepé, v televizi už nebude ani to. Jo a Goldblum si může do životopisu připsat nejzbytečnější cameo v sequelu filmové klasiky ever.;-) 2,5* a věřím, že pokud dojde někdy na rewatch tohoto dinosauřího nádoru, Rimmerovo "výš jen výš, tam já mířím", se ho rozhodně týkat nebude.(11.7.2018)

 • Kothy
  ****

  O něco slabší jak minulý díl. Asi je těžké přijít s nějakým originálním nápadem. Dost věcí z minulého dílu se tam opakuje, jen děj je jinde. Objevuje se tam i spousta známých herců. Člověk sice rád zase vidí dinosaury, ale už to nemá to kouzlo. Nehledě na nelogické chovaní některých postav a nefungující chemii mezi Chrisem Prattem a Bryce Dallas Howard. V minulém díle to fungovalo líp. Co dodat,efekty jsou sice super, ale to film nezachrání. Aspoň tam byla pěkná hororová atmosféra díky režii J.A. Bayona. Vzhledem k vysokým výdělkům a otevřenému konci se zřejmě dalšímu dílu nevyhneme. "Nejsme kompatibilní." :D Recenze(23.6.2018)

 • Tosim
  ***

  Po tak svěžím začátku rozhodně propad, ale nic moc víc. Jeff Goldblum jen na začátku a na konci, co se týče dalšího obsazení, dost dobří záporáci. Film je hodně komorní, první třetina na ostrově, další dvě v jednom domě. S pár nelogičnostmi se dá počítat, horší jsou ty pokusy o dějové zvraty (klonování). Dozvěděl jsem se zřejmě ne novinku, že od začátku bylo počítáno s trilogií, uvidíme, co bude v závěrečném díle. Co už je jasné teď, že tvůrcům vyjádření osudovosti člověk versus příroda jde ze všeho nejméně. Postupují příliš pateticky.(28.6.2018)

 • - Na konci filmu se nachází potitulková scéna. (Sayko)

 • - Ve chvíli kdy jsou dinosauři vypuštěni na svobodu a Eli Mills (Rafe Spall) chce utéct i s kostí Indomina Rexe, jsou boční dveře od jeho automobilu otevřené, když ale přijde záběr, kdy se běží schovat pod auto, jsou dveře zavřené. (Chundys)

 • - Mobil Claire (Bryce Dallas Howard) byl v předchozím filmu Jurský svět (2015) Samsung Galaxy S6. Samsung byl jedním ze sponzorů filmu. V tomto filmu používá iPhone 8 a v laboratoři Lockwoodova sídla jsou vidět Apple počítače. (Studioworks)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace