poster

Spider-Man: Paralelní světy

 • USA

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Slovensko

  Spider-Man: Paralelné svety

 • Nový Zéland

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Velká Británie

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Austrálie

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Kanada

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • animaxis
  ****

  Původně jsem od filmu příliš nečekal, ale během roku byla má očekávání postupně čím dál větší. A nakonec musím říct, že vůbec nejsem zklamaný. Celý film působí vcelku originálně. Takového Spider-Mana jsme tu ještě neměli jak co se týče postavy (tudíž žádné opakující se klišé se stříčkem Benem, velkou zodpovědností atd.) tak stylu filmu a vůbec celé zápletky. Nápad s jinými dimenzemi není špatný a provedený je tu dobře. Nejlepší částí filmu jsou asi postavy jako takové, které tu jsou opravdu povedeně napsané a vztahy mezi nimi postouvají film o stupeň výš (Miles a táta, Miles a strýc, Miles a Peter B. Parker,...). Celkový styl filmu co se týče animace, hudby a akce tu taky ještě nebyl a rozhodně se na něj s radostí kouká. Rozhodně se jedná o komiksový film, který je mezi ostatními svým vlastním způsobem výjimečný a i díky tomu si zaslouží šanci zazářit.(28.12.2018)

 • poz3n
  ***

  Díky bohu, není to další úplně stejný komiksový film. Vizuální stránka je poměrně zajímavá, v průběhu snímku přichází s mnoha nápady a občas překvapí příjemně neotřelým záběrováním. Na druhou stranu, že by to byla až taková revoluce, aby se způsob animace měl nechat patentovat a aby se o tom mluvilo další týdny... Nemění to ale nic na tom, že tohle je podle mě určitě jedna z cest, jakou by se současný otravný komiksový film měl ubírat. Alespoň pokud se bavíme o formě. Zásadní problém pro mě ale zůstává příběh. Nudil jsem se stejně jako u jakéhokoliv jiného komiksového filmu v posledních letech. Chvílemi jsem se nudil až tak, že mě linie příběhu přestala úplně zajímat. Ale v tomto případě je problém spíš ve mně, než v samotném filmu. Daný žánr prostě takhle scenáristicky funguje a to, co je pro mě povrchní změť dějových zvratů a zápletek, je asi přirozený komiksový setting. Ve výsledku tedy divácká nuda, filmový průměr, ale zcela jistě správná cesta pro daný žánr. 5/10(19.12.2018)

 • Ivoshek
  ****

  Vizuálně a navíc s výborně udělaným soundtrackem je to bomba. Až na rap teda, ale naštěstí ho tam není tak moc. Příběh má taky dost humoru, který rozesměje dospělého i děti, což se běžně nevidí. Snad jen je to hodně dlouhé, po cele dvě hodiny to prostě nedokáže udržet tempo... Scénář, když se nad ním člověk trochu zamýšlí, je vlastně dost jednoduchý, ale o tom asi tyhle typy filmů úplně nejsou. Celkově bych dal pro děti 80 procent, pro dospělého asi trochu míň, pro komiksaky asi trochu víc.(25.12.2018)

 • TominoLa
  ****

  Nejsem už moc velký fanoušek Avengers a vlastně i většina comicsů už mě poslední dobou nudí. Tohle, ale příjemně překvapilo. Slušný příběh a je neskutečné jak skvěle zvládli tolik postav. Toho jsem se docela obával. Černý Spider-Man a ještě není jediný ... dost záporných postav a přesto to skvěle šlape. Rozhodně je Miles lepší než jeho dva poslední kolegové. Zda bude dvojka tak se budu rozhodně více těšit než na tenhle. Kdo má rád comics tak by neměl vynechat. Takhle nějak by to mělo vypadat. Opět nechyběl Stan Lee. :) Jediné co mi kazilo dojem byl český dabing. Po druhé už jedině originál.(6.12.2018)

 • JohnnyD
  *****

  Skvelá zábava s chytrým scenárom, dobre napísanými postavami a úžasnou animáciou. Čo sa týka príbehu, paralelné svety sme videli už u Ninja Korytnačiek a nespočetne krát aj v animovanom Batmanovi. Svojim metahumorom skombinovaným s emotívnymi postavami seriál pripomína akúsi serióznejšiu verziu neskorších dielov The Batman: The Brave and the Bold. No skutočne revolučnou je animácia. Konečne sa niekto odvážil vyprodukovať drahý animovaný komiksový film s 3D animáciou renderovanou a štylizovanou ako komiksové políčka.(13.1.2019)

 • - Film je věnován památce spolutvůrce Spider-mana Steva Ditka, který zemřel 6. července 2018 a Stanovi Lee, který má ve filmu cameo, a který zemřel před premiérou tohoto snímku. (10milda)

 • - Toto je druhá adaptace komiksu „Spider-Verse“. Poprvé se komiks promítl do 3. a 4. sezóny animovaného seriálu Ultimate Spider-man (od r. 2012). (3T)

 • - Nicolas Cage si už předtím zahrál komiksovou postavu z vydavatelství Marvel. Zahrál si Ghost Ridera (2007). (tyzmrde)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace