poster

Overlord

 • Nový Zéland

  Overlord

 • Austrálie

  Overlord

 • Velká Británie

  Overlord

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller / Válečný

USA, 2018, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ***

  Audiovizuálně pecková, režijně a scénáristicky špatně uchopená grindhouse střílečka, která by s daným příběhem nejlépe fungovala jako počítačová hra - dvě třetiny poměrně realistické válečné akce a laciné psychologie a závěrečný level jako bonbónek s akčně-hororovým laděním, kde musíte sejmout soupeře s o něco tužším kořínkem. Ve filmu ale tenhle postup dvojnásobně zamrzí - jednak se samozřejmě nesplní očekávání v podobě svižné a napínavé řezničiny, jednak vzniká dojem seriózního válečného dramatu, které bere zápletku s oživlými mrtvolami smrtelně vážně, ale ukončuje ji lavinou akčních klišé a hláškujícím obětujícím se hrdinou. Není to vůbec špatný film, protože v rámci vytyčených měřítek se scénář odvíjí v podstatě logicky a promyšleně, jen je hrozná škoda, že námět zůstal nenaplněn opačným protěžováním zásadních motivů (sledujeme vlastně válečnou misi, do níž se zombíci dostávají tak nějak omylem a fakt nepůsobí krutě realisticky a hororově, jak byl asi záměr) a celkovou vyměklostí (tady se mělo mnohem víc obrazově přitvrdit). Určitě hodné pozornosti pro výbornou úvodní dvacetiminutovku a zajímavou alternativu válečného žánru se spoustou dílčích nápadů, zásadní zářez do béčkových, záměrně přiblblých krváků však nečekejte. Pro mnohé možná naštěstí, za mě bohužel. Více zde.(5.2.2019)

 • topi
  ****

  Overlord hodně evokuje klasickou počítačovou hru Wolfenstein. V HD a DTS zvuku je to parádní požitek a chvílemi jsem si připadal opravdu jako uprostřed hry. Už úvodní scéna při seskoku parašutistů během válečného běsnění letadel je vizuální lahůdkou. Hrstka přeživších amerických vojáků tak potom musí čelit na francouzském území nejen nacistickým šmejdům, ale také řadě nemrtvých, které náckové v tajných laboratořích přivádí zpět k životu. Žádná novota ani kdovíjaká psychologická realita, ale akční a dynamická béčková řežba, místy pěkně krvavá, u které se pěkně odpočívá. Přesně jako u hry.(12.2.2019)

 • 666Carnage
  ****

  J.J. Abrams se jako producent ujal snímku, který pojednává o druhé světové válce a zombie. Zápletka je jednoduchá někam dojít něco zničit a vyhrát válku ale ono to tak jednoduché není. Pod kostelem, který mají zničit se nachází laboratoř kde Hitler nechává vytvářet jeho super armádu. Pokusy ale nejsou dotažené do konce a máme tu super mrtvé vojáky. Vadilo mi, že tam těch zombie nebylo více a to z toho důvodu, že jim to šlo a scény s nimi mě bavili. Film má necelý dvě hodiny a teprve po první hodině, která je spíše válečný snímek se to přehoupne v tu hororovou část. Bylo to ale svižné akční hororové béčko a mě to bavilo. Jen bych ubral válčení a víc kydal nazi-zombie. Ale abych nebyl k tomu válčení tak skeptický musí se nechat, že se mi líbilo jak bylo natočeno. Některý scény pobavily i upoutaly a některý gore scény mile překvapili. Již druhý snímek od Julius Avery co jsem měl možnost vidět a oba mě bavili takže jen tak dál. 70%(5.2.2019)

 • Lachtaan
  ***

  Ta někdejší pochybná souvislost s Cloverfieldem mě přesvědčila, abych tenhle film sjel najednou s 10 Cloverfield Lane. Oproti včerejšímu zážitku s výše jmenovaným jsem se zde ale v několika scénách opravdu kochal průpravou filmu i jeho snahou zapůsobit na příznivce řádného gore a nekompromisního vraždení, zabraného nebojácně na kameru. Musím hodnotit stejně jako včera, přestože hlavně začátek a výkon Pilou Asbaeka jsou faktory, které bych si z Overlordu mile rád někdy zopakoval. A mladý Russell mě také mile překvapil.(9.2.2019)

 • Remivsremi
  ***

  Technicky dobře zvládnutý film, který se ale na své možnosti drží až příliš zpátky. Je tady více klasické ala válečné akce než té zombie hororové. Mohlo se jít víc na dřeň. Ani těch živích mrtvoláků zde nenajdete tolik, kolik byste si přáli. Jinak se na snímek dobře kouká, rozpočet se využil v tomto ohledu do posledního centu. Užil jsem si zejména výborné práce kameramana. Použijí se řízné prostřihy i smysluplné dlouhé záběry bez přerušení. Příbehově se jedná o stokrát viděné a jde o nejslabší článek celého projektu. Když budete správně naladění, bude to pro vás čtyřhvězdíčková akční jízda, jinak se ale Overlord zařadí do kvalitnějšího průměru.(7.2.2019)

 • - Producent J.J. Abrams na CinemaConu 2018 oznámil, že Overlord navzdory dřívějším spekulacím nebude patřit do Cloverfield univerza. (NiWi)

 • - Písnička, která hraje na konci filmu, je „Bridging The Gap“ od Nas. (Bioscop)

 • - Film byl dokončen ještě předtím, než oficiálně vyšel jeho předchůdce The Cloverfield Paradox (2018). (S.U.E.S.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace