poster

LEGO® příběh

 • USA

  The Lego Movie

 • Slovensko

  Lego príbeh

 • Velká Británie

  The Lego Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  *****

  Po dlouhé době přehřívám své mozkové závity v důsledku rozhodnutí, že si dám výjimečně více než obvykle záležet, a zkusím sem prdnout vskutku nadmíru originální komentář s jednou doporučující větou, kterou zatím přede mnou ještě nikdo na ČSFD nepoužil. Takže pozor: VŠECHNO JE TU BOŽÍ! Uf. Součástí téhle krabice je vedle smrtonosné dávky povedených gagů a vtípků také přesah jako hovado, napodruhý už to snad na modrý placičce rozdejchám líp.(24.2.2014)

 • Madsbender
  ****

  Ťažké rozhodovanie medzi 3 a 4*. Myšlienkovo aj spracovaním, pri ktorom sa vlk nažerie a koza zostane celá, teda deti zabavia a niečo si odnesú aj dospelí, je to obdobne popkultúrny mix Waltera Mittyho a Ralpha Rozbi-to. Teda trochu ako notorická torta psíka a mačičky, do ktorej sa podarilo napchať všetky zábavné a kreatívne prvky svetov legendárnej dánskej stavebnice a ešte niečo navyše (tu jasnejšie, tu skrytejšie humorné odkazy na všetko čo vás napadne). A s neskrývaným podtextom o zväzujúcom stereotype a pravidlách, ktorými sa musíme riadiť. Lenže aj ten už začína byť poriadne klišé a všetko to pôsobí ako milé divadielko, z ktorého sa miestami nechcene stáva takmer nezvládateľná, neprehľadná "taškařice". Ale sakra, má to šmrnc a bavil som sa, to sa musí nechať. Plus otlčený kozmonaut mi pripomenul vlastné detstvo, strávené s jeho kamarátmi. Ja to vravím stále, tá nostalgia je mrcha. 75%(29.6.2014)

 • Djoker
  ***

  Lego, stavebnice mého dětství. Od jeho příběhu jsem tedy čekal hodně. Bohužel při sledování filmu jsem více vzpomínal na časy strávenými s touto kultovní hračkou, než že bych si užíval sice bláznivou, ale myšlenkově celkem prázdnou jízdu. Tady už se nedá mluvit ani o product placementu, když je název zboží nejen v názvu filmu, ale celou dobu nesleze ani ze scény. V podstatě se jedná o celovečerní reklamu. To není stížnost. Zrovna u Lega mi to vůbec nevadí, jen bych čekal přidanou hodnotu v podobě chytrého příběhu. Tady zůstalo jen u přehlídky známých postav z filmu, televize či komiksů, což je na 100 minut děje trošku málo. Ovšem nazvat v dnešní době hlavního záporáka Lord Business je podle mě trefou do černého.(2.8.2014)

 • JohnnyD
  *****

  Úplná šleha. Najlepší animák od Up! Skvelá kombinácia detského humoru, absurdných popkultúrnych narážok (Green Lantern!), dospeláckeho až temného humoru (ono je to fakt riadne orwellovské!) a prekvapivého dojemného záveru, po ktorom všetko začne dávať úžasný zmysel a posúva film do úplne iných medzí. Jeden z najlepších filmov za dlhú, dlhú dobu.(24.2.2014)

 • choze
  *****

  Pecka, kterou hned řadím mezi klasiku jako SOUTH PARK: PEKLO NA ZEMI nebo ÚŽASŇÁKOVI. Svižné, nápadité, vtipné. V akčních scénách možná až příliš zběsilé, ale vzpomínky na dětská léta strávenýma se stavebnicí (v mém případě náhražkou LEGA jménem CHEVA) spolehlivě oprášeny. A jako třešnička na dortu Will Ferrell. A závěrečná tečka s Duplem!(10.5.2014)

 • - Ak by na výrobu filmu boli použité iba jednotlivé kocky lega, bolo by ich treba zhruba 15 miliónov. (figliar)

 • - Oficiální česká verze filmu obsahuje kromě dabingu i přeložené popisky, nápisy, billboardy a podobně. (Akrman)

 • - Všechny efekty ve filmu byly vyrobeny tak, aby vypadaly jako vyrobené ze skutečné LEGO stavebnice včetně efektů vody, ohně, laserů, explozí a kouře. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace