poster

W.E.

 • Česko

  Králova láska

 • Velká Británie

  W.E.

Drama / Romantický

Velká Británie, 2011, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • curunir
  ***

  ,,KTO JE W.E.?" ,,WALLIS A EDWARD PREDSA." __ V hodnotení budem benevolentný. To, čo ma lákalo na sledovanie tohto filmu, ktorého obsah som len zbežne tušil nebolo meno režisérky, ako skôr oceňovaný soundtrack oceňovaného, hoci ešte menej známeho a zatiaľ nedoceneného skladateľa, ktorého tvorbu rád vyhľadávam. Pokiaľ by som mal v prvom rade zhodnotiť hudbu, možno napísať, že na samostatné počúvanie je vďačnejším zážitkom než pri dopĺňaní jednotlivých scén, kde buďto príjemne vyčnieva, alebo je výrazne priehladná. Omnoho pozoruhodnejšia bola v tomto prípade strihová zložka filmu, ktorá ho až na prvú štvrť hodinku - počas ktorej sa divák trocha matne oboznamuje s dejom - pôsobí veľmi prehľadným dojmom, hoci by som podotkol, že sa ňou vykrýva istá plytkosť rozprávania, nakoľko viac menej duplicitne sledujeme identický príbeh zo súčasnosti s drobnými odtieňmi a ,,pozitívnejším" záverom. A napokon, čo si budeme vravieť, film je zameraný na ženské publikum a v globálnom hľadisku môže zaujať divákov zaujímajúcich sa o súkromné udalosti britskej kráľovskej rodine letmo predostreté v oceňovanej ,,Kráľovej reči". Zrejme som nezachytil hlbší zmysel pátrania hrdinky v súčasnosti, avšak výsledok vyslovene nezavrhujem aj keď znovu ho nepotrebujem vidieť. To sa mi stáva aj u iných, priemerne hodnotených filmoch. (355. hodnotenie, 49. komentár k filmu)(21.3.2017)

 • NinadeL
  *****

  Pocitový film staví na nápadu prolínání dvou osudů. A jen tak mimochodem se dozvídáme i něco navíc ze životopisu Wallis a Eduarda. Nikoli náhodou Madonna rozvíjela kvality Abbie Cornish, které v ní rozpoznala už Jane Campion v Jasné hvězdě, dalším nevšedním melodramatu z nedávné minulosti. Ten nápad W.E. je jednoduše okouzlující. A samozřejmě inspirativní. Jedno z poselství tohoto filmu by mohlo být i o tom, jak si nenechat vzít své sny (a nenechat sebou manipulovat). Plus jsou také kostýmy, tak autentické jak jen mohly být a Madonnino Masterpiece, které se k doznívání konce velmi hodilo. Nemám námitek a ráda budu téma W.E. dále prozkoumávat.(11.2.2019)

 • maddy
  ****

  Najlepšie príbehy píše sám život, keď to je navyše doprevádzané výbornými hereckými výkonmi a krásnou klasickou hudbou vznikne z toho pútavý film ... teda v prípade, že sa dokážete oprostiť od predsudkov, že to natočila kontroverzná Madonna. Nápad nenatočiť klasický „based on true story“, ale film skombinovať s prelínaním prítomnosti a minulosti oceňujem. Posledná polhodina je síce priveľmi naťahovaná a zbytočne dovysvetľujúca každý a jeden detail, a svižnejší strih by jej určite neuškodil. Inak však veľmi príjemné a vôbec nie zbytočne strávené dve hodiny. Jediná škoda, že film ma emočne nedokázal až tak zasiahnuť, ako sa o to celý čas snažil. (možno keby som detailnejšie oboznámený s príbehom, o ktorom film pojednáva) CELKOVO: 4*(10.12.2012)

 • Lamiczka
  ***

  Prvních asi 10 minut vypadalo, že bude našlápnuto na pěkný historicky romantický snímek. Madonna by se ale spíš měla věnovat tomu, co jí jde nejlépe. Režie, potažmo scénář, je totiž prapodivně poskládaný z dvou podobných životních příběhů. Ani rádoby citové vypětí a emotivní okamžiky tady nefungují a pouto bohužel funguje pouze mezi dvěma hlavními představitelkami. Hudba byla vybrána skvěle, škoda, že tak dobře není zpracován celý snímek.(24.4.2012)

 • Skrk
  ****

  Romantické drama zabalené do elegance a cigaretového kouře v režii Madonny, která nejspíš objevila svůj talent (pokud jí v tom někdo tajně nepomáhal). Scénář byla jedna báseň a Abel Korzeniowski, jeden z nejlepších hudebních skladatelů součastnosti potvrdil své nadání. U jeho hudby jsem opět nedýchal. Použití filtrů bylo vhodné, nečekané a rozhodně to filmu prospělo. S hodnocením se jděte všichni zahrabat, buď nepoznáte kvalitní film nebo nenávistně hodnotíte na Madonnině jméně. Fraška.(19.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace