poster

Metallica - koncert v Nimes (koncert)

 • Česko

  Metallica: Francie na jednu noc

 • Francie

  Metallica - Français pour une nuit

 • USA

  Metallica: Français Pour Une Nuit

Hudební / Dokumentární

Francie / USA, 2009, 132 min

Režie:

Don Kent

Kamera:

Madjid Hakimi

Producenti:

Stéphane Saunier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MM_Ramone
  *****

  Metallica!!! Français Pour Une Nuit ("French For One Night")! Americká metalová legenda naživo a poriadne nahlas zahrala v starovekom rímskom amfiteátri, ktorý bol postavený takmer pred dvetisíc rokmi. Sila histórie prepojená s brutálnou energiou hudby kapely Metallica. Úžasná kombinácia. Jedinečný koncert, ktorý bol súčasťou turné ku ich deviatemu štúdiovemu albumu "Death Magnetic". Páni Hetfield, Ulrich, Hammett a Trujillo to zasa vytočili na najvyššie obrátky. Metallica!!! *****(11.3.2015)

 • Ratemus
  *****

  Na jedno brdo jako v Mexicu, ale ta atmosféra Francie mi sedí víc, hrát v takovém amfiteátru se nepodaří jen tak někomu. Výborný zvuk, výborné výkony, skvělá show. Metallica už nemůže ničím překvapit, mají svou kvalitu a tu si udržují, jsou na takovém vrcholu, že výš už to nejde a to dokazuje toto dvd, naprosto geniální masakr. Akorát ten Lars už nějak nestíhá.(17.5.2015)

 • martiňák
  *****

  První čtyři alba Metallicy jsou dle mého názoru nepřekonatelná mistrovská díla hard rocku/trash metalu (je jedno jak přesně ten styl nazývat). Tyhle nahrávky pro mě představují dokonale vybroušené hudební drahokamy, kde každý tón má své místo a nelze už nic vylepšit a pravděpodobně v tomto hudebním žánru ani něco podobného zopakovat. Skladby z těchto alb tvoří základ koncertu v Nimes (a ani ostatní kousky co skupina zahrála nebyly špatné), který je navíc nasnímán ve vynikající zvukové kvalitě (což mi přijde jako ohromný rozdíl oproti záznamům z dřívějších koncertů Metallicy, kdy zvuk byl slabinou). Na koncert jsem se v televizi podíval spíš náhodu, ale byl to zážitek.(18.9.2017)

 • ilemas
  *****

  Nejlepší dvd od Metalliky co jsem viděl a snad i nejlepší jejich koncert. Při sledování mě neustále běhal mráz po zádech a měl jsem slzy v očích blahem. Tenhle nadupaný koncert nemůžu pustit z hlavy. Neskutečná atmosféra v aréně.Škoda že jsem to neviděl naživo. Podobný zážitek jsem měl na koncertě v Brně z "arény" stadiónu Zbrojovka,který jsem si i po deseti letech dovedl živě vybavit a od té doby jsem už na lepším nebyl ani v Praze. Divím se, že někdo mohl dát míň než 5*, tohle dvd si zaslouží plných 100%. Doporučuji pořádně vosolit a kašlat na sousedy, pak je zážitek intenzivní. Musím si to pustit znovu.(3.3.2010)

 • Aluska88
  *****

  Dokonalost? Definitely. Miluju metalovou hudbu, ale zatím z toho, co znám, a co jsem viděla, jen málo kapel má tak dokonalé koncerty, jako Metallica. Desítky let, co se z nich vytvářela hudební legenda a pojem, co všechno za koncerty odehráli, jakými obdobími si prošli, tato kapela zůstává stále na výsluní. Jakoby stále prožívala to nejlepší období, tu nejlepší éru. V jakémkoliv období. Jejich nové písničky v sobě mají pořád ten luxusní drive a našlapanost, jako staré pecky. Hlas Jamese Hetfielda je pro mě jeden z nejvýraznějších v metalovém žánru. Spolu s Michaelem Kiskem (GOD!), Jaredem Letem a poslední dobou Coreym Taylorem. Kirk Hammett je boss, a o Larsovi ať si říká, kdo chce co chce, mlátit do toho takhle třicet let, mě by asi museli nasadit metalové paže:) A samozřejmě jejich písničky, to je jedna pecka vedle druhé. Nikdo nemá tak dokonalá, působivá a propracovaná sóla jako Metallica. Out of this world solos I say:) The Day That Never Comes a Master Of Puppets masterpiece! Jen mi trochu chybělo pár mých oblíbených songů. Ale co:)(23.9.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace