poster

Alita: Bojový Anděl

 • USA

  Alita: Battle Angel

 • Kanada

  Alita: Battle Angel

 • Kanada

  Alita : L'Ange Conquérant

 • Argentina

  Alita: Ángel de combate

 • Slovensko

  Alita: Bojový Anjel

 • Nový Zéland

  Alita: Battle Angel

 • Austrálie

  Alita: Battle Angel

 • Velká Británie

  Alita: Battle Angel

Akční / Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Argentina, 2019, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  **

  Ideální film, kam může 15 letý kluk vzít na první rande svoji holku. Jako diváka zjevně nezapadajícího do této cílovky mě mrzí, že i v takto zajímavé vizi postapokalyptické budoucnosti, jako předkládá Alita, chybí smysluplný příběh, uvěřitelné charaktery a hlavně mi zde chybí jakékoli okolnosti vysvětlující chod světa. Co, kdo, jak proč apod. Jako nejbližší srovnání se dle mě nabízí Speed Racer - taky zaměřen na mladší diváky, taky vizuálně zajímavý, taky se sportovní hrou ve svém jádru, avšak svým vyprávěním mnohem zajímavější a sofistikovanější. Alita je vizuálně podmanivá tuctovka, na jejíž pokračování se po pár měsících bude těšit asi jen málokdo. 5/10(9.2.2019)

 • Cervenak
  ****

  Fascinujúci film. Ani nie príbehom, dnes už je to predsa len zbierka kadejakých sci-fi klišé, ale tie trikové technológie sú absolútne dovidenia. Animácia hlavnej hrdinky je taká dokonalosť, že celá Pandora s modrými mamľasmi je vedľa toho Macko Uško a dokonca sa mi zdá, že aj vlaňajšie Ready Player One (hoci je to vo všeobecnosti lepší film) je vedľa tohto smiešne zaostalá záležitosť. Totálna pastva pre oči a Rodriguez to zvládol so cťou, i keď si môžeme predstavovať, ako by to asi zmákol Železný Jim.(15.2.2019)

 • Lucasion
  *****

  "I do not standby in the presence of evil!" Je to už několik let, co jsem četl první zmíňku o tom, že se James Cameron zajímá o Bojového Anděla. Už tehdy jsem věděl, že pokud se toho chopí Cameron, který umí točit nejlepší možné sci-fi, tak udělá z Ality perfektní film. Otěže nakonec bere do ruky Robert Rodriquez, který umí točit jak akční scény, tak vytvořit skvělou atmosféru spolu s vizuálem. Alita je od první chvíle skvělá. Vizuálně krásná a svět do kterého jí Cameron a Rodriquez přivedli je parádně propracovaný do nejmenšího detailu. Alita (Rosa Salazar) je křehká dívka, která má jemné srdce a přichází do světa, který nezná. Její stvořil, nebo spíš objevitel, se o ní bude starat a ukazovat jí od loupání pomerančů až po tom jak přežít. Tady já vidím Pinocchia a nebo Dr. Frankensteina, jelikož i kyberdoktor Ido (Christoph Waltz), který Alitu oživil, tak se o ní stará i tak, že v případě poruchy jí nahradí prakticky jakoukoliv část těla. Vidím, že mnoho reakcí je na slaboučký příběh a klišé. Totéž jsem kdysi četl u Avatara (2009). Přesto mě u Alitu lichotí vyprávění příběhu a to jak je dávkovaný. Akční scény jsou prokládány objevováním minulosti samotné Ality a dojde i na dojemné momenty. Ty na mě kupodivu fungují z celého filmu nejlépe. Citlivá stránka, kterou u RR tvorby nevídám, tak funguje na sto procent. Cyberpunkové téma je navíc zcela nevyčerpané a naopak se z toho stává mainstream. Akce je nápaditá, skvěle natočená a hlavně není chaotická. Hudebně se mi Junkie XL líbil už u Mad Maxe (2015) a tady je o další pecku. Jak už jsem i řekl, vizuálně je to krása a samotná Alita je nejlépe udělaná mladá herečka. U samotných herců nemám výtku. Rosa jako Alita je naprosto famózní, Christoph Waltz umí skvěle hrát a krásná milf Jennifer Connelly taky není k zahození. Keean Johnson je sympatický a jeho postava tvoří s Alitou uvěřitelný filmový pár. A nakonec i potěší sekundový Edward Norton. "No more free repairs for you!" Ve filmu dojde i na několik vtipných momentů a já si uvědomuji, že Alita baví i publikum, které se o sci-fi příliš nezajímá, potažmo neznají ani pojem cyberpunk. Dlouho jsem na film čekal a od dvojice R. Rodriquez a J. Cameron jsem čekal výborný zážitek. A zklamaný jsem nebyl. Naopak, z Ality jsem naprosto nadšený. Ten film má duši, emoce, atmosféru i krásný příběh. Nadšený u mě střídá potlesk, protože takhle dobře natočený film jsme dlouho neviděl. Chci to vidět znovu, chci bluray a chci porkačování. Alita u mě zazařila a je to můj žhavý kandidát na film roku. [Dolby Atmos][Csfd projekce37] (97 %)(9.2.2019)

 • Vančura
  ***

  To šlo nějak mimo mě, přišlo mi to takové moc sterilní, málo krve i násilí, skoro jako pohádka pro děti. Příliš Camerona, a naopak málo Rodrigueze, zdá se mi. Christoph Waltz překvapivě nevýrazný, jako by hrál na půl plynu, Rosa Salazar v titulní roli celkem fajn (i když ty zvětšené oči mě celou dobu děsily) a Keean Johnson mi přišel hodně špatný. Nic jsem od toho nečekal a nic moc nakonec ani nedostal. Btw. pro mě už druhé setkání tento týden s Mahershalou Alim (poprvé v Zelené knize) a musím říct, že ten týpek naprosto nemá chybu.(8.2.2019)

 • Slarque
  ****

  Vysokorozpočtová akční sci-fi jízda s dokonalými triky. Robert Rodriguez zjevně potřebuje, aby ho někdo hlídal. James Cameron sám neměl čas kvůli svému seriálu navazujícímu na Avatara, ale Rodriguez pod dohledem se ukázal jako dobrá náhrada. Alita je skvělá postava, akce je přehledná, ale že bych zase deset let čekal na pokračování, to snad ani ne... (70%).(14.2.2019)

 • - Režisér Robert Rodriguez se nechal slyšet, že Cameron prý původně napsal scénář, který by měl mít rating R (mládeži nepřístupný). Nakonec se ale prý rozhodl trochu „obrousit hrany“, aby uspěl u širšího diváctva. [Zdroj: filmozrouti.cz] (CrypzzXD)

 • - Film obsahuj přibližně 1 500 vizuálních triků. (kriplozoik)

 • - Přípravné práce na filmu začaly už v roce 2010. Cameron měl v úmyslu zfilmovat téma už delší dobu. Zmínku o snímku bylo možné zaznamenat také v roce 2005, kdy jeden z Cameronových castingových režisérů při výběru hlavní ženské role do filmu Avatar (2009) v jeden okamžik mylně anoncoval, že jde o film Battle Angel. Práce na filmu však mohly začít až po dokončení série Avatar. (kriplozoik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace