poster

Valdez přichází

 • anglický

  Valdez Is Coming

 • slovenský

  Valdéz prichádza

Western

USA, 1971, 90 min

 • gogo76
  ****

  Mám v poslednej dobe ľťastie na westerny s B. Lancasterom a žiadny ma zatiaľ nesklamal. Seňor Valdez je dobrosrdečná a ostirľa ná postava medzi hromodou zloduchov, preto si diváka ihneď získa. Jeho pre niekoho marný boj o 100 dolárov pre vdovu, ktorej omylom zabili muža, sa natiahne na poriadnu drámu, kde pôjde mnohým o život. Seňor Valdez už niečo zažil, divák to vie, pistoleros to ešte len zistia... V čekom dabingu i verzii, ktorá bola odvysielaná na tv Joj plus, chýba posledný výstrel a krátky monológ tesne pred titulkami. Nebolo to prvý krát, čo táto tv znetvorí alebo úplne odstrihne záver. Ponúkam aspoň tento . 80%.(4.3.2013)

 • Autogram
  ***

  Nie je to zlý western, ale ani príliš originálny. Na začiatku je veľká nespravodlivosť, potom vyostrenie vzťahov a na konci pomsta. Hlavným hrdinom chýba trochu viac charizmy a niektorým dejovým obratom trochu viac logiky. Na divokom západe sa ňou ale všetko neriadi a aj sto dolárov je významný peniaz, ktorý na záver zohrá významnú úlohu.(10.2.2019)

 • Mirokukii
  ***

  Burt Lancaster ztvárnil spoustu, ať už více či trochu méně, drsných chlápků a ne jinak tomu je i v případě Valdéze, který si osamoceně musí potykat s né zrovna milým panošem. Avšak onen zlý muž (pouze srab) je asi nejslabším článkem vleklého, ale jinak vcelku zdařilého westernu. Co určitě zaujme je proměna hlavní postavy a hodně netradiční závěr. "Sto dollarů."(23.1.2015)

 • nascendi
  ***

  ČO má človek očakávať od westernu? Sympatického klaďasa, odpudzujúceho záporáka, boj dobra so zlom, v ktorom dobro nesmie prehrať, romantické prostredie, peknú hudbu, pekné ženy v úzadí. Veľa z toho sa dá nájsť vo westerne s Valdézom. Tvrdohlavá snaha o 100 dolárov sa stáva principiálnou a dej uveriteľným, pretože takí ľudia kedysi žili. Trochu mi to pripomenulo Gibsonovu Odplatu. Nepovažujem tento film za mimoriadny, ale spokojnosť neskrývam.(12.2.2019)

 • Pohrobek
  ****

  Projev Burta Lancastera povyšuje tento napínavý a řemeslně solidní western vysoko nad průměr: postava mstitele s přídechem smutku a melancholie určuje celkový dojem. Jen z donucení se uchyluje k násilí, když však jiné cesty není, jde důsledně tou svou. Tímto, svým prvním, filmem se pokusil divadelní režisér Edwin Sherin vykreslit pravdivý obraz starého Západu v jednoduchosti Shanea či High Noon. Postavit proti sobě zájmy jednotlivých ras i převládající materialismus proti ojedinělému idealismu.(6.4.2005)

 • - Film se dočkal promítání v kinech už v roce 1973, ale českého dabingu se dočkal až v roce 2003 pro TV Prima a v roce 2008 pro MGM. (Varan)

 • - Natáčelo se ve Španělsku a v Mexiku. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace