poster

Mary Poppins se vrací

 • USA

  Mary Poppins Returns

 • Slovensko

  Návrat Mary Poppins

 • Velká Británie

  Mary Poppins Returns

 • Austrálie

  Mary Poppins Returns

 • Nový Zéland

  Mary Poppins Returns

Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2018, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vědma
  ***

  Dávám stejné hodnocení jako původní Mary Poppins, protože už v původním filmu mi příšla jako postava otravná a přechytralá. Julie Andrews aspoň líp zpívala. Podobné nudná a otravná jsou muzikálová čísla s tím, že v pokračování není žádná chytlavá melodie. Dějově to není žádná sláva, ale musím ocenit sympatické původní sourozence v podání mých oblíbených herců Bena Whishawa a Emily Mortimer.(26.12.2018)

 • corpsy
  ****

  Disney. Spoločnosť, pod ktorou si každý predstaví pozitívne, morálne a hlavne nekritické filmové predstavenie. Ono, vlastne ani oni sami nechcú byť prezentovaní ináč. Natočili pokračovanie snímku, ktorý nemá v dnešnej dobe šancu na blokbasterovský úspech ( aj keď nejaké tie doláre sa predsa len točia ). Dôvod? V kine vedľa mňa sedelo dievča ( 11-12 ), ktoré počas 75% filmu, odovzdávalo svoju dušu mobilnému telefónu ( snímok, ktorý neobsahuje žiadne technologické vymoženosti a odohráva sa dokonca až v prvej polovici minulého storočia - takže pre podobných ´´užívateľov´´ neprijateľná kulisa ). Čiže, skupina pre ktorú je tento snímok stavaný hlavne, bude trpieť ( teda ak sú sociálnosieťoví zombies ) a naopak tí, ktorí majú Mary radi ( staršia generácia, teda pokiaľ niesu sociálnosieťoví zombies ), budú mať o zábavu postarané. Je mi naozaj ľúto, že sa dnešná mládež ( 85% ) nechce pobaviť na starosvetskom dobrodružstve, ktoré akoby naozaj vypadlo z inej doby, a ktoré ponúka okrem vizuálneho opojenia aj pocit lásky a porozumenia. P.S. Som rád za každého obyvateľa tejto planéty ( bez rozdielu veku ), ktorí si stále uvedomujú, čo sú hlavné hodnoty ľudského bytia.(5.1.2019)

 • Crawler-D
  ***

  Jasně, banky a bankéři byli přítomní už v první Mary Poppins, ale tady se z toho stává téměř učebnice finanční gramotnosti, která varuje před lehkovážnými půjčkami, zástavou domu, nesplácením a také neopatrným zacházením s dokumenty, které prokazují vlastnictví akcií (na druhé straně závěrečné vyústění je hotové finanční deus ex machina, kterému se v době dnešních úroků i se zohledněním toho, co se dělo na konci první Mary Poppins, nechce věřit). A tímhle vším včetně trudnomyslné atmosféry kvůli smrti matky těžkne film, který by měl rozdávat radost. Emily Bluntová, která je skvělou Mary Poppins, protože jí dává trochu jiný odstín, to nespasí, stejně jako Rob Marshall, který už zřejmě zapomněl, jak dát muzikálovým číslům šťávu (od Chicaga už holt uplynulo hodně vody).(23.12.2018)

 • Matty
  **

  Muzikály mám rád, původní Mary Poppins si vždycky s chutí připomenu a Emily Blunt bych poslouchal, i kdyby předčítala televizní program, ale tenhle nostalgický remix je tak prázdný, až to bolí. ___ Samotná Mary má ve filmu ostudně marginální roli. Tvůrci s ní nepracují jako s plnohodnotnou postavou vyprávění, ale jako s pouhým symbolem (takže se její stín samozřejmě musí objevit na Big Benu). Pro příběh je přínosná pouze tím, že ve správnou chvíli posune zpátky minutovou ručičku. Jinak by ve filmu vůbec nemusela být. Stejně zbytečných je osmdesát procent děje, tvořených ledabyle seřazenými výchovnými (v lepším případě) písničkami, které zápletku nikam neposunují. Muzikální čísla představují vesměs jen technicky vyspělejší, delší a okázalejší variace scén z původního filmu - namísto tancujících animovaných tučňáků celá Zoo, namísto stepujících kominíků gang lampářů. ___ Jedna z nejvíc postradatelných scén je zároveň tou jedinou pamětihodnou, protože v ní Meryl Streep coby lehce pomatená cikánka odkudsi z východní Evropy zpívá totálně nonsensovou písničku o žábách (Shaimanovy slovní hrátky jsou hlavním důvodem, proč si pustit alespoň soundtrack). Dalším bolestivým příkladem plýtvání talentem je Colin Firth, který hraje - jak originální - zlého bankéře, obohacujícího se na úkor svých klientů, což ovšem není tak hrozný prohřešek jako skutečnost, že v sobě zadusil své vnitřní dítě. Jako kdyby společnost už nebyla dost infantilní. ___ Jde o stejný věšák na nákladná hudební/taneční čísla, jakým byl Čarovný les nebo Nine. Smutné je, že díky výpravě a hudbě bude tenhle bezdějový patvar zřejmě nominován na dost Oscarů a vydělá dost peněz, aby Rob Marshall mohl v páchání kinematografického zla pokračovat (už teď se můžeme „těšit“ na jeho Malou mořskou vílu). ___ Podívejte se s dětmi raději znovu na Paddingtona. 40%(20.12.2018)

 • sidzej
  **

  To čo fungovalo v roku 1964 žiaľ v roku 2018 nefunguje. A príčin je viacero. Predovšetkým nechápem ako štúdio môže dať takúto látku režírovať Marshallovi pre ktorého sú pojmy výpravný, epický a veľkolepý španielskou dedinou. Zvládol by točiť divadelné muzikály ale s filmovou výpravou a trikovou stránkou si absolútne nerozumie čo dokázal už v minulosti s Pirátmi z Karibiku 4. Celá vizuálna stránka je umelá, štúdiová a choreografia na úrovni divadelnej inscenácie. Pri niektorých piesňach a hereckom prehrávaní mi bolo až trápne. Navyše všetky pesničky boli na jedno kopyto ani jedna nedokázala nadchnúť a zaujať. Emily Blunt mám ako herečku veľmi rád ale do tejto úlohy sa nehodila hoci sa snažila. Pár dojemných disneyovských scén sa nájde ale celkovo je to v mojich očiach dosť veľké sklamanie. Ak ste nevideli originál s Julie Andrews odporúčam ten, toto dielko s kľudným svedomím môžete vynechať a o nič podstatné neprídete.(28.12.2018)

 • Emily Blunt

 • - Celosvětová premiéra proběhla 29. listopadu 2018 v Los Angeles. (Varan)

 • - Julie Andrews odmítla roli balónové dámy, bála se, že by následně strhla všechnu pozornost, která měla patřit Emily Blunt, na sebe. Roli nakonec přijala Angela Lansbury, jenž byla zvažována do role Mary Poppins v originálním snímku z roku 1964. (Streeper)

 • - Ve filmu má cameo i Karen Dotrice, která si zahrála malou Jane Banks ve snímku z roku 1964 Mary Poppins. Ve filmu se objeví jako „Elegantní dáma“. (Streeper)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace